Organizacja Przedszkola

Przedszkole nr 8 im. „Czerwonego Kapturka” w Wołominie jest przedszkolem publicznym. Organem prowadzącym przedszkole jest Urząd Miasta Wołomin. Nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Przedszkole czynne jest w godzinach: 630 – 1700 przez cały rok z przerwą wakacyjną.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 3 do 6 lat, przyznając priorytet dzieciom 6 letnim.

W przedszkolu są trzy oddziały do których uczęszcza około 80 dzieci. Liczba dzieci w oddziale wynosi od 24 do 30.

Opłaty - ceny usług

Zasady odpłatności oraz wysokość opłat za dodatkowe świadczenia opiekuńczo-wychowawcze oraz wyżywienie dziecka ustala organ prowadzący na podstawie podjętej uchwały.

Opłata za dodatkowe świadczenia opiekuńczo-wychowawcze wynosi za jedno dziecko
160,00 zł; 115,00 zł - za drugie dziecko oraz 60,00 zł - za każde następne dziecko uczęszczające do przedszkola, jeśli czas świadczenia opiekuńczo-wychowawczego przekracza 5 godzin dziennie, natomiast gdy czas świadczenia opiekuńczo-wychowawczego wynosi
5 godzin lub mniej dziennie, opłata stanowi 50% kwoty opłaty, o której mowa wyżej, (nie dotyczy dzieci realizujących obowiązkowe przygotowanie przedszkolne).

Opłata za wyżywienie dziecka wynosi 6,00 zł dziennie, jeśli dziecko korzysta z trzech posiłków, w przypadku korzystania z jednego posiłku, tj. śniadania lub podwieczorku, opłata za wyżywienie wynosi 1,50 zł dziennie, natomiast w przypadku korzystania tylko
z obiadu opłata za wyżywienie wynosi 3,00 zł dziennie.

Opłaty uiszcza się do 20 dnia każdego miesiąca.

Uchwała Nr XLVII-161/2006 Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 19 października 2006 r.

Opłaty za zajęcia dodatkowe wynoszą:

Rytmika - 14 zł;
Język angielski - 25 zł;