Uroczystości

„Gdy w przedszkolu Ktoś smutny jest i pełen obawy,

Podejdź do niego i zaproś do wspólnej zabawy.”

Największym źródłem radości dla dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Stanowi ona doskonałą okazją do wykazania się własną inwencją, pomysłowością, wyrabia umiejętności organizacyjne, poczucie estetyki, a w końcu pozwala przeżywać szereg pozytywnych emocji. Uroczystości i imprezy w naszym przedszkolu stwarzają okazję do poznania środowiska rodzinnego dziecka i włączenia rodziców w życie przedszkola.

Wspólnym imprezom i uroczystościom towarzyszy śmiech i radosny nastrój. Dzieci czują się swobodnie, są wspaniałymi aktorami i artystami. Z łatwością wczuwają się w postacie grane przez siebie. Stają się otwarte i twórcze.

Wieczorki Wigilijne

W czasie wigilijnych spotkań przekazujemy dzieciom polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Wspólnie śpiewany kolędy i pastorałki, składamy sobie życzenia. Wokół panuje ciepły i serdeczny nastrój oczekiwania na święta.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji święta Babci i Dziadka wszystkie dzieci z poszczególnych grup przygotowują program artystyczny. Uroczystość dostarcza wszystkim dużo radości i niezapomnianych, wzruszających przeżyć. Dzieci uczą się wyrażania miłości i wdzięczności dla swoich najbliższych, szacunku dla osób starszych. –

Bal Karnawałowy

W karnawale wszędzie bale - w naszym przedszkolu również. Bal karnawałowy to najbardziej oczekiwana impreza przez dzieci. Są kolorowe balony, sempertyny, kotyliony, konkursy, słodki poczęstunek, a do tańca przygrywa muzyka. Na bal przebierają się wszystkie dzieci w postać ulubionego bohatera.

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Pierwszy tydzień czerwca poświęcony jest dzieciom. W naszym przedszkolu odbywają się m.in. wspólne zabawy, konkursy, zawody sportowe, wycieczki do Mazowieckiego Zaścianka lub Eldorado. Oprócz tego dzieci uczestniczą w imprezach organizowanych przez MDK i OSiR „Huragan” i inne przedszkola.

Uroczyste pożegnanie starszaków

Dzieci sześcioletnie kończą swój pobyt w przedszkolu, dlatego w tej grupie w sposób szczególny przygotowane jest tzw. pożegnanie przedszkola. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za spędzony czas w przedszkolu. Dzieci przygotowują własny program artystyczny. Program ten prezentowany jest rodzicom i wszystkim pracownikom przedszkola. Dzieci otrzymują dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Pasowanie na przedszkolaka
            Co roku dzieci, które od września zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola są pasowane na przedszkolaka. Uroczystość ta odbywa się na przełomie października i listopada.
Przed pasowaniem dzieci mają do wykonania kilka zadań: sprawnościowych umysłowych, plastycznych itp.
Po ceremonii pasowania dzieci otrzymują dyplomy, znaczki z logo przedszkola. Uwieńczeniem imprezy jest słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci i rodziców.

Imprezy

W myśl hasła „Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy” nasze przedszkole organizuje szereg imprez dla dzieci.

Pikniki rodzinne

Piknik, to najbardziej atrakcyjna i swobodna forma kontaktu z rodzicami, angażującymi się nie tylko do aktywnego uczestnictwa ale i do pomocy w organizacji. Najważniejsze jest zadowolenie wszystkich uczestników, wspólne zaangażowanie, chęć w działaniu, radość i przyjemność ze wspólnej biesiady.

Międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny „Przedszkolak przyjacielem przyrody”

Zgłoszone dzieci z siedmiu wołomińskich przedszkoli prezentowały swoją wiedzę o środowisku w którym żyją, prawach w nim rządzących, zależnościach i skutkach ingerencji człowieka.

Cykliczne spotkania z policjantem

Dzieci na tych spotkaniach uczą się jak należy zachować się w różnych sytuacjach życiowych np. na drodze, w kontaktach z osobą obcą, podczas zabaw zimowych, letnich itp.

Teatrzyki, koncerty

Spotkania z teatrem, muzyką pozostają w naszej pamięci na długie lata. Wizyta aktorów ze spektaklem teatralnym w przedszkolu wyzwala w dzieciach różne emocje. Inspiruje dzieci do twórczego działania. Powstają prace plastyczne, zabawy inscenizowane i zabawy tematyczne poruszające problemy bohaterów. Swoboda, spontaniczność i improwizacje ruchowe – to dodatkowe elementy sprawiające, że dziecko jest nie tylko biernym obserwatorem, ale i aktywnym współtwórcą przedstawienia.