Budynek i otoczenie

Rok założenia 01.09.1977r.

Przedszkole Nr 8 im. Czerwonego Kapturka mieści się w budynku parterowym, wolnostojącym przy ul. Fieldorfa 22.

W przedszkolu znajdują się trzy sale dydaktyczne: dwie duże, wysokie, jasne o powierzchni 60m2 każde, jedna sala o powierzchni 40m2.

Są to pomieszczenia dostosowanie do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, kolorowe i estetyczne, dobrze wyposażone w zabawki, sprzęt, pomoce dydaktyczne.

Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem, wyposażonym w nowy plac zabaw. Jest on miejscem do zabaw, zajęć oraz gier terenowych. Plac jest ogrodzony, pełen zieleni, oddzielony od ulicy żywopłotem.

Nasza placówka znajduje się blisko arterii komunikacyjnej, co ułatwia rodzicom dotarcie do przedszkola.

W pobliżu jest przystanek linii W, Z, A oraz staja PKP.